👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت آشنایی با سلاح های كشتار جمعی

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت آشنایی با سلاح های كشتار جمعی

پاورپوینت آشنایی با سلاح های كشتار جمعی شامل 25 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان کاربرد دارد .

مشخصات فایل

تعداد صفحات

25

حجم

4239/618 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت آشنایی با سلاح های كشتار جمعی

پاورپوینت آشنایی با سلاح های كشتار جمعی شامل 25 اسلاید زیبا ، که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و تمام اسلایدها دارای slide show بسیار زیبا و کارشده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

اصطلاح سلاح‌هاي كشتار جمعي كه معادل‌هاي ديگر آن انهدام جمعي و امحاي جمعي است، نخستين بار در سال 1948، در يكي از اسناد كميسيون تسليحات نوع كلاسيك به كار رفت. اين كميسيون را شوراي امنيت در 13 فوريه 1947، تأسيس كرد.

سلاح‌هاي كشتار جمعي شامل سلاح‌هاي اتمي، باكتريولوژيك و شيميايي است كه با علائم اختصاري A.B.C يا N.B.C يا R.B.C به كار مي‌روند و در زبان فارسي علامت مخفف اين سلاح‌ها «ش.م.ه»، مخفف شيميايي، ميكروبي و هسته‌اي و گاهي نيز «ش.م.ر» مي‌باشد كه حرف «ر» مخفف كلمه «راديو اكتيو» است.

معيار تشخيص اين سلاح‌ها، يكي قدرت تخريبي آنها و ديگري اهداف آنها مي‌باشد. بر اساس معيار دوم، ماهيتاً جز به منظور انهدام وسيع بكار نمي‌روند و نمي‌توانند به اهداف معيني محدود شوند.

سلاح‌هاي كشتار جمعي بايد به نحوي تعريف شوند كه در بردارنده سلاح‌هاي انفجار اتمي، سلاح‌هايي كه با مواد راديو اكتيو عمل مي‌كنند، سلاح‌هاي بيولوژيك و شيميايي و تمام سلاح‌هايي كه در آينده توليد مي‌شوند و از حيث تخريب داراي آثار مشابهي هستند، باشند.

متأسفانه بجز در مورد سلاح‌هاي شيميايي، تعريف عهدنامه‌اي از دو سلاح ديگر وجود ندارد. اين نقص نه از سر اتفاق بلكه به دليل تمايل آمريكا و شوروي پديد آمده است زيرا اين دو دولت كه سهم اصلي را در ترتيبات بين‌المللي مربوطه داشته‌اند، ترجيح داده‌اند تا از تعاريف و قالب‌هاي كاملاً دقيق اجتناب شود. مع ذلك سعي مي‌شود با استفاده از اسناد ديگر و نظرات استادان برجسته تعريفي براي هر يك از آنها ارائه شود.

و ...

فهرست مطالب

مقدمه

تعريف سلاح‌هاي اتمي

تعريف سلاح‌هاي بيولوژيك

تعريف سلاح‌هاي شيميايي

سلاح‌هاي مخرب محيط زيست

پایان

عنوان : آشنایی با سلاح های كشتار جمعی

فرمت : پاورپوینت

تعداد صفحات : 25

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت استاندارد حسابداري شماره 10 (حسابداري كمكهاي بلاعوض دولت) مرور زمان کیفری از نگاه اهل سنت و شیعه امکان سنجی اجرای بودجه ریزی عملیاتی در سازمان پاورپوینت دوقطبی شدن برندها چیست پاورپوینت طرح مرمت و احیای حمام خان کاشان