👈 فروشگاه فایل 👉

باکتری یرسینیاانتروکولیتیکا

ارتباط با ما

... دانلود ...

باکتری یرسینیاانتروکولیتیکا

باکتری یرسینیاانتروکولیتیکا – شامل 41 صفحه در قالب ورد و قابل ویرایش

مشخصات فایل

تعداد صفحات

41

حجم

1255/542 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

docx

توضیحات کامل

باکتری یرسینیاانتروکولیتیکا – شامل 41 صفحه در قالب ورد و قابل ویرایش

یرسینیا انتروکولیتیکا اگرچه بیش از 60 سال است که شناخته شده ولی تنها طی دو دهه ی اخیر به عنوان عامل پاتوژن در انسان و سپس دام معرفی گردیده است .طی این مدت تحقیقات زیادی در زمینه های مختلف برای شناخت بهتر این باکتری از نظر اپیدمیولوژی ، باکتریولوژی و پاتوژنز آن در سراسر جهان صورت گرفته است .

یرسینیا انتروکولیتیکا از باکتری های مهم بیماری زای غذایی بوده و به عنوان عضوی از خانواده آنتروباکتریاسه ، یک باکتری گرم منفی ، میله ای کوتاه ، اکسیداز منفی ، بی هوازی اختیاری و فاقد اسپور است . از لحاظ ابعاد سلولی کوچکتر از سایر اعضای خانواده آنتروباکتریاسه است و از این لحاظ بیشتر به اعضای خانواده پاستورلاسه شباهت دارد . در صورتی که یرسینیا انتروکولیتیکا در درجه حرارت 37 درجه سلسیوس رشد نماید به صورت اشکال متنوع و متشکل از سلول های کروی میله ای شکل دیده می شود. این باکتری قادر به تحمل تغییرات PH بین 4 تا 10 و مقدار 5 درصد نمک می باشد . رشد باکتری در دامنه دمایی 0 تا 45 درجه سلسیوس و محدوده دمای مطلوب 25 تا 29درجه صورت می گیرد .

فهرست:

مقدمه

تاریخچه

کلیات

مخازن بیماری

راه های انتقال و علائم بیماری

ویژگی های رشد و مقاومت

درمان

افراد در معرض خطر

کشت و جداسازی

غنی سازی

کشت در پلیت و شناسایی

بررسی محیط های کشف از نظر یریسناانتروکولیتیکا:

تایید

آزمون های تايیدی

آزمون اوره آز

آزمون اندول

آزمون کلینگلرآگار

جستجوی اکسیداز

آزﻣﻮﻧﻬﺎي ﺑﻴﻮﺷﻴﻤﻴﺎﻳﻲ

آزﻣﻮن های احتمالی ﺑﻴﻤﺎری زایی

آزﻣﻮن ﻧﻴﺎز ﺑﻪ ﻛﻠﺴﻴم در 37 درجه

تفسير آزمون های بیوشیمیایی

بیشینه تحقیق

نتیجه گیری

منابع

👇محصولات تصادفی👇

مبانی نظری شناسایی و رتبه بندی علل تاثیرگذار بر ترک شغل کارکنان پرسشنامه استاندارد سنجش رفتار شهروندی سازمانی پاورپوینت فصل هشتم کتاب مدیریت سرمایه گذاری جونز ترجمه تهرانی و نوربخش با موضوع ارزیابی عملکرد سرمایه گذاری پایان نامه رباتیک و الکترونیک با عنوان سخت افزار ربات + پاورپوینت و ارائه کامل آن پاورپوینت مهارت های مدیریت سازمانی