👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت مفهوم تجری چیست

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت مفهوم تجری چیست

پاورپوینت مفهوم تجری چیست شامل 27 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان کاربرد دارد .

مشخصات فایل

تعداد صفحات

27

حجم

4247/23 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

pptx

توضیحات کامل

پاورپوینت مفهوم تجری چیست

پاورپوینت مفهوم تجری چیست شامل 27 اسلاید زیبا ، که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و تمام اسلایدها دارای slide show بسیار زیبا و کارشده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

در بحث تجری ابتدا باید به معنای لغوی و اصطلاحی آن پرداخته شود،معنای لغوی تجری وسیع است، تجري در «لغت» به معناي اظهار جرأت است،یعنی اینکه انسان در برابر هرکار عظيم و خطرناکی اظهار جرأت کند و اگر کسي اظهار جرأت و شجاعت کند و خود را وارد آن کار کند، در لغت به چنين کسي مي گويند: «تجرّي». يعني اظهار جرأت کرد.امّا تجرّي در اصطلاح، يعني اظهار جرأت در مقابل مولا ،به کار مي رود.معنای اصطلاحی تجری ضیق است.

 التّجری فی الإصطلاح:‌«اظهار الجرأة علي المولاء بالاقدام علي خلاف ما قطع بوجوبه و حرمته عند الخطأ»،تجری در اصطلاح اظهار جرأت در مقابل مولاست،یعنی اگر کسي بر خلاف قطع خودش  اقدام کند، به اين عمل و اقدام او تجرّي می‌گویند، کسي که قاطع است بر اينکه فلان عمل واجب است، وظيفه او اين است که آن را انجام بدهد ولي مخالفت مي کند و آن را انجام نمی‌دهد. و يا قاطع است که فلان عمل حرام است و بايد ترک کند ،ولي ترک نمي کند بلکه بر خلاف قطع خود آن را انجام مي دهد، در حالي که واقع بر خلاف قطعش مي باشد.مثلاً  يقين دارد که این مایع خمر است  وباید  از آن اجتناب کند،ولی اجتناب نمی‌کند بلکه بر خلاف قطع و یقین خود آن را مرتکب می‌شود، ويا يقين پيدا می‌کند که فلان عمل  واجب است وباید آن را  انجام بدهد،‌ولی بر خلاف قطع ویقین خود عمل می‌کند و آن را  انجام نمی‌دهد،منتها بعداً  کشف می‌شود که  قطعش جهل مرکب،‌و مخالف واقع بوده است.

 بنابراين تجرّي اصطلاحي چند قيد دارد:

الف) در مقابل مولا باشد

 ب) بر خلاف قطعش عمل کند و اقدام نمايد

ج) قطعش هم مخالف واقع باشد

اما در تجرّي لغوي، اين « قيود» شرط نيست.بلکه  در لغت  به مطلق تجرّي، تجرّي اطلاق مي شود، چه در مقابل مولا باشد و يا در مقابل غير مولا، و هر کار ديگري، چه قطعش مطابق واقع باشد و چه مخالف واقع.

 و ...

فهرست مطالب

مقدمه

معنای لغوی و اصطلاحی انقیاد

آیا بحث تجری اصولی است

 تجری در چه قطعی جریان دارد

اقسام التجرّی

نظربرخی ازعلما در مورد حرمت تجری

پایان

عنوان : مفهوم تجری چیست

فرمت : پاورپوینت

تعداد صفحات : 27

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت بررسی سطح تجزیه و تحلیل سازمانی پرسشنامه نیازهای بنیادین روانشناختی گاردیا دسی و رایان مبانی نظری مقايسه سلامت روان بچه های دختر با مادران شاغل و غيرشاغل پاورپوینت کتاب آیین زندگی(فصل سوم) پاورپوینت مهندسی عوامل انسانی