👈 فروشگاه فایل 👉

ادبیات نظری و پیشینه تجربی کیفیت زندگی کاری

ارتباط با ما

... دانلود ...

ادبیات نظری و پیشینه تجربی کیفیت زندگی کاری

دانلود نمونه فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد مدیریت با عنوان مبانی نظری و پیشینه تحقیق کیفیت زندگی کاری بصورت جامع و کامل برگرفته شده از پایان نامه کارشناسی ارشد با منابع بروز و جدید

مشخصات فایل

تعداد صفحات

49

حجم

62/289 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

docx

توضیحات کامل

مفهوم کيفيت زندگي کاري در اصل دربردارنده تئوري‌ها و انديشه‌هاي نهضت روابط انساني دهه‌هاي 1940 و 1950 ميلادي و تلاش‌هاي مربوط به غني‌سازي شغل مي‌باشد که در دهه 1960 و 1970 ميلادي صورت گرفت (گيبسن، 2000). کيفيت زندگي کاري نشان‌ دهنده توجه به باعاد انساني کار و يک مسئله جهاني است، که از دهه 1960 ميلادي توجه روزافزوني را به خود جلب نموده است (هانساکر، 1987).واژه کيفيت زندگي کاري ابتدا در سال 1972 ميلادي در خلال کنفرانس بين‌المللي روابط کار مطرح شد. 

کامينگز و ورلي (1993) تاريخچه کيفيت زندگي کاري را تحت عنوان نهضت کيفيت زندگي کاري تقريباً به دو دوره تقسيم مي‌کند. دوره اول به دهه 1950 ميلادي برمي‌گردد که با مطالعات تريست در مؤسسه روابط انساني تاويستاک شروع شد. در مطالعات مذکور سعي آن بود که با توجه همزمان به سيستم فني و سيستم اجتماعي در محيط کار، بهره‌وري را افزايش دهند. در حالي که قبل از آن در بهبود بهره‌وري تأکيد بر سيستم فني بود. 

دوره دوم به دهه 1960 ميلادي و اهميت يافتن حقوق مدني برمي‌گردد، که در آن تأمين فرصت مساوي براي استخدام، حقوق مساوي براي کار مساوي از جمله مسئوليت‌هاي دولت‌ها و کارفرمايان تلقي شد.(سليماني ، 1384) کيفيت زندگي کاري در دوره اول، به صورت نتايج شخصي کار در رفع نيازهاي اوليه فرد تلقي مي‌شد و در دوره دوم، روش يا نحوه انجام کار نيز در بهبود کيفيت زندگي کاري مورد توجه قرار گرفت و مباحثي چون غني‌سازي شغل، گروههاي کاري خودگردان، کميته‌هاي مشترک مديريت و کارکنان و مشارکت کارکنان در تصميم‌گيري‌ها نيز مورد توجه قرار گرفت. (پرداختچي و همکاران، 1388).

فهرست مطالب

1ـ تعاريف نظري متغيرهاي پژوهش:    1

تعريف عملياتي:    5

کارکنان:    5

فصل دوم  مبانی نظری و پیشینه تحقیق كيفيت زندگي كاري

كيفيت زندگي كاري:    7

تاريخچه مختصر کيفيت زندگي کاري :    8

اهميت كيفيت زندگي كاري:    9

افت كيفيت زندگي کاري و كم كاري :    21

برداشتهاي نادرست از کيفيت زندگي کاري :    24

اهداف برنامه‌هاي کيفيت زندگي کاري    26

مزايا و فوايد برنامه‌هاي بهبود کيفيت زندگي کاري    27

موانع برنامه‌هاي کيفيت زندگي کاري    28

خشنودي توجه به کارکنان و کيفيت زندگي کاري :    29

بهره‌وري و کيفيت زندگي کاري:    30

پيشينه پژوهش كيفيت زندگي كاري در ایران

پيشينه پژوهش كيفيت زندگي كاري در جهان:    37

فهرست منابع:    44

الف) منابع فارسي:    44

👇محصولات تصادفی👇

بررسی و مقایسه طرح ساختاری-راهبردی در ایران با نمونه های کشورهای دیگر پاورپوینت زمین شناسی مهندسی زمین لرزه Earthquake‬‎ پاورپوینت بررسی معماری هتل مورفئوس پاورپوینت تحلیل پروژه قصر بلورین اثر جوزف پاکستون مبانی نظری و پیشینه تحقیق عدالت سازمانی با سقف شیشه‌ای