👈 فروشگاه فایل 👉

بررسی تحولات سوریه و عوامل موثر در آن

ارتباط با ما

... دانلود ...

بررسی تحولات سوریه و عوامل موثر در آن

هدف از این پایان نامه بررسی تحولات و بحران سوریه و عوامل موثر در آن می باشد

مشخصات فایل

تعداد صفحات

75

حجم

1520/86 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی

docx

توضیحات کامل

همزمان با گسترش جنگ داخلی و بحران در سوریه ، در فضای بین‌المللی نیز شاهد فعالیت‌های زیادی از جمله محکومیت‌های پی در پی اقدامات نظام اسد چه در فضای رسانه ای و چه در فضای سیاسی می‌باشیم اتحادیه عرب به دنبال آن بود تا با اقدام نظامی علیه نظام اسد آن را ساقط نماید ترکیه نیز با جدیت اعلام کرد به دمشق اجازه نخواهد داد تا آنچه در درعا و حمص رخ داده بود ، دوباره تکرار شود. رسانه‌ها نیز با دیکتاتور خواندن اسد برکناری اسد را تبلیغ می‌نمودند و با پوشش وسیع اخبار جنگ داخلی شمارش معکوس برای نظام سوریه به آغاز می‌شد(ایرنا، 12/08/1390). در همین راستا بود که از برخی چهره های مطرح مانند شیخ الازهر قرضاوی و فتاوای وی بهره گرفته می‌شد و میزگردهای متمرکز بر فضای سوریه از رسانه‌ها جدا نمی‌شد(جام نیوز، 12/08/1390).

نظام سوریه در آستانه سقوط قرار گرفت و روندی جاری پیش بینی آن را محتمل می‌دید و فضای شایعه در مورد مسائلی همچون فرار و پناهنده شده مقامات و سران ارتش به مخالفین هر روز فزونی بیشتری می‌یافت.آنچنان که پیش‌تر اشاره گردید سوریه کشوری بود که هیچ گاه با اسراییل سازش نکرد و در کنار ایران و حزب الله لبنان محور مقاومت را تشکیل می‌داد با فشار بر سوریه همزمان با این سیاست که حال می‌بایست کمر مقاومت را شکاند هم‌پیمانان سوریه با ارزیابی اسراییلی بودن فرایند سقوط نظام اسد به مقابله جدی با آن پرداخته و به حمایت جدی از نظام سوریه برخاستند و اتفاقات داخلی سوریه را ورای دموکراسی خواهی، بلکه فتنه ای در حمایت از اسراییل ارزیابی نمودند.

با ورود سرسختانه ایران به موضوع و متعاقب آن روسیه که خود را در ماجرای لیبی متضرر می‌دید و همچنین چین از یک سو و کشورهایی چون آمریکا ، اسراییل برخی کشورهای عربی و حتی اروپایی از سوی دیگر شاهد صف بندی جدیدی در مورد مسئله سوریه هستیم که حمایت لجستیک ، پشتیبانی مالی ، سیاسی و رسانه ای طرفین از هر یک از دو گروه دخیل در سوریه از مهم‌ترین مصادیق آنست.

فهرست مطالب

بررسی تحولات سوریه و عوامل موثر در آن                

مقدمه                      

بخش اول : گذری بر تاریخ معاصر سوریه                

ترور رفیق حریری            

خاورمیانه بزرگ                        

سیر تحولات سه سال اخیر سوریه             

بخش دوم : نیروهای فرامرزی بحران سوریه                

مبحث اول : مخالفان نظام سوریه             

-    عربستان                        

-    امریکا                       

-    اسرائیل                        

-    ترکیه                        

-    قطر                    

مبحث دوم : موافقان نظام سوریه             

-    ایران                 

-    روسیه                   

-    چین                   

جمع بندی                        

              

نتيجه گیری                      

فهرست منابع                      

منابع  فارسی                      

منابع انگليسي                      

👇محصولات تصادفی👇

پیشینه نظری و فصل دوم پایان نامه و امید و امیدواری مبانی نظری مطالعه روش پیاده سازی برنامه ریزی منابع سازمانی در صنعت تولید برق پاورپوینت جرم اسیدپاشی پاورپوینت خلاصه کتاب حسابداری صنعتی ( 3 ) مدل 3D بیمارستان با فرمت اسکچاپ